BETON KESME_en-GB

BETON KESME_en-GB

CASE STUDIES

OUR EQUIPMENTS

 

Beton Kesme

Beton kesme işlemi için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bunların içinden hidrolik beton kesme makinesi en fazla kullanılanlar arasındadır. Halk dilinde beton kesme makinesi olarak da bilinir. Betonların kesim işlemi öncede işlem kırıcılar yardımıyla yapılmaktaydı. Gelişmekte olan teknoloji ile bu iş artık hidrolik beton kesme makineleri ile gerçekleştirilmektedir.

Her kalınlıktaki betonların kesim işlemlerini makineye takılmakta olan testereler yardımıyla kolaylıkla kesim işleri yapılabilmektedir. Duvarda ya da zeminde olması makinenin çalışmasına herhangi bir şekilde mani olmamaktadır. Kolaylıkla duvarda ya da zeminde çalışma yapılabilmektedir. Hidrolik beton kesme makinesi yardımıyla kesilen betonlarda, yapıya herhangi bir şekilde zarar verilmemiş olur. Firmamızın personelleri beton kesme işlemlerini profesyonel tecrübeleri ile gerçekleştirmektedir.

Beton Kesme Makinesi

Piyasada birkaç farklı beton kesme makinesi yer almaktadır. Bunlardan halatlı ve hidrolik beton kesme makineleri daha fazla tercih edilmektedir. Beton kesme makinesinde tercih yaparken kendimize bazı sorular sormamız gerekir; bu işi geçici olarak mı yapacağız?

Yoksa profesyonel olarak mı yapacağız. Amatör olarak yapacak kişilerin pahalı makineler almalarına hiç gerek yoktur. En fazla 1-3 kesme işleminden sonra makineyi pek fazla kullanmayacaktır. Ancak beton kesme işlemini profesyonel bir şekilde yapacak kişilerin kesinlikle kaliteli bir beton kesme makinesi sahibi olmaları şarttır. Aksi halde yarı yolda kalmayı hiç kimse istemez.

Hidrolik Beton Kesme Makinesi

Hidrolik beton kesme makinesi isminden de anlayacağınız gibi hidrolik yağ ile çalışmakta olan bir makinedir. Betonu kesme işlemini yapabilmek için elmas uçlu yuvarlak testere bıçağı kullanılmaktadır.

Kesilecek yapı veya zemine önce ray döşeme işlemi yapılır ve rayın üstüne beton kesme makinesi konumlandırılır. Makine çalıştırıldığı anda santim santim ilerleyerek betonu kesmeye başlar. En çok perde betonların kesimlerinde tercih edilmektedir.

Halatlı Beton Kesme Makinesi

Halatlı beton kesme makinesi de elmas halat yardımıyla beton kesme işlemini yapan makineye denir. Testerenin yarı çapının yermediği yerlerde ve çok kalın beton malzemelerin kesme işlemlerinde kullanılır. Her türlü çapta ve kalınlıktaki betonların kesimi kolaylıkla yapılabilmektedir.

Beton Kesme Bıçağı, Taşı

Beton kesmede işleminde kullanılan beton kesme taşları daha çok kuru alanlarda ve küçük betonlarda kullanılmaktadır. Beton kesme testeresi (bıçağı) ise daha kalın ya da perde betonlarda kullanılmaktadır. Her ikisinin de asıl betonu kesme işlemi yapan uçları elmastan yapılmış olup uzun süre dayanıklı kalabilmesini sağlamaktadır.

Beton Kesme Sistemleri

Beton kesme sistemlerini3 başlık altında ifade edebiliriz:

Halat ile beton kesme

Hidrolik beton kesme

Derz ile beton kesme

Beton Kesme Teknikleri

Beton kesme tekniklerini de 4 başlık altında ifade edebiliriz.

Halat yardımıyla beton kesme sistemi

Hidrolik testere yardımıyla beton kesme sistemi

Derz makinesi yardımıyla beton kesme sistemi

Karot makinesi yardımıyla beton kesme sistemi

Firmamız Türkiye’nin her yerinde beton kesme hizmeti sağlamaktadır. Profesyonel ekibimiz ile her türlü kalınlığa sahip sert malzeme ve beton kesim işlerini itinayla yapmaktayız.

Beton kolon, perde beton, her türlü duvarların kesim işlemlerini profesyonel makinelerimiz yardımıyla çevreye herhangi bir zarar vermeden gerçekleştirmekteyiz. Bizimle iletişime geçmeden beton kesimi işini yaptırmamanızı tavsiye ederiz. Firmamız Türkiye genelinde beton kesme firmaları arasında önde gelen firmalar arasında yer almaktadır.

To be notified of new opportunities, sign up for our newsletters.