ÇİMENTO ENJEKSİYONU_en-GB

ÇİMENTO ENJEKSİYONU_en-GB

ÇİMENTO ENJEKSİYONU NEDİR?

Çimento enjeksiyon sistemleri genel olarak yumuşak zemin tabakalarının yer almış olduğu, yer altındaki su seviyesinden meydana gelen yer üstündeki tabakanın yumuşaması ve bu duruma bağlı olarak zeminde başta çökmeler olmak üzere her türlü doğal tehditlerin önüne geçmek için yapılan iyileştirme işlemleridir. Bu çalışma ile problemli yerlerdeki yumuşak zemin tabakaları tekrardan çimento ve su kullanılarak sertleştirilmesi, doldurulması işlemlerine dayalı bir işlem yürütülerek bütün gerçekleştirilen yapılan çalışmalar neticesinde kaliteli bir hizmet ortaya çıkar.

Çimento enjeksiyon işlemi tüm bu oluşumların değerlendirilmesi neticesinde son derece kaliteli bir işlem olduğunu en temel özellikleri ile ortaya koymaktadır.

Alanın güvenilir isimlerinden bir tanesi olan ve inşaat sektörünün her türlü ihtiyaçlarına anında çözümler üreten firmamızın hizmetleri içerisinde çimento enjeksiyonu uygulamaların da yapılmaktadır. Çimento harcının zemine uygun bir şekilde priz ve su hızlandırıcı ile karıştırılarak zemine ya da zemin altına enjekte yapılma uygulamasına denir. Bu doğrultuda çimento enjeksiyon çok sayıda farklı uygulama yöntemi ile yapılabilmektedir. Bu uygulama yöntemleri ise çimento enjeksiyonunun gerçekleştireceği zeminin kriterine ve ihtiyaçlarına göre farklı şekillerde gelişimi sağlanmakta ve tercih edilmektedir. Gerekli görülmesi durumunda mühendis kontrollerinde ihtiyaç duyulan zeminde işlem uygulama tekniği tespit edilir. Çimento enjeksiyonu yapılması gerektiğini anlamak, tespit etmek ve buna uygun olarak çalışmaları yürütmek oldukça mümkündür.

ÇİMENTO ENJEKSİYON UYGULAMASI

Kullanım nedeni ve metotları neticesinde çimento enjeksiyon uygulamalarının nasıl meydana getirileceği konusu pek çok farklılık gösterebilmektedir. Bu anlamda doğrultusunda sondaj makinelerini anımsatan ve bu iş için özel olarak üretilmiş olan cihazlar ve araçlar ile çimento enjeksiyonu işlemini yapmak mümkündür. Aynı zamanda enjeksiyon çalışması yapmadan önce zeminin durumunu anlayabilmek için çok sayıda su ve hava testi de yapılması gerekmektedir.

ENJEKSİYON YÖNTEMLERİ HAKKINDA KISA BİLGİLER

Enjeksiyon yöntemleri karışımın zemin içine veriliş biçimine ve zemin yapısında neden olacağı davranış değişikliklerine göre sınıflandırılmaktadır. Enjeksiyon çeşitlerine kısaca göz atacak olursak;

  • Kompaksiyon enjeksiyonu
  • Permeasyon (sızdırma) enjeksiyonu
  • Konsolidasyon enjeksiyonu
  • Kaya enjeksiyonu
  • Kontak enjeksiyonu
  • Çatlatma enjeksiyonu
  • Yüksek basınç enjeksiyonu (Jet-grout) olarak sınıflandırılabilir.
  • Perde enjeksiyonu
Çimento Enjeksiyon Kullanım Alanları

Firmamızın daha önce çok sayıda farklı bölgede çimento enjeksiyonu sistemi uygulaması sağlamış olduğu referanslar dahilinde bu uygulamanın kullanım yerlerini fazlasıyla gözler önüne sermiştir. Bu neticede çimento enjeksiyonu sistemi işlemleri kabul görülmüş olup en etkili uygulama tekniği olarak kabul edilmiştir.

Uygulama alanlarının en başında barajlar, fabrikalar ve hes projeleri, termodinamik, tüneller ve elektrik santrallerinde sık bir şekilde kullanılmaktadır. Gökdelenler, iş, AVM ve alışveriş merkezlerinde, tren ve metro yolları, hava alanları gibi büyük yapı inşaatlarında çimento enjeksiyon uygulamaları genellikle tercih edilmektedir.

Firmamız bu kapsamlar doğrultusunda en kaliteli ve en kapsamlı hizmeti sunabilmek için alanında uzman teknik ekibi ve çalışma arkadaşlarımız ile günün her saati çalışmalarına devam etmektedir. Çimento enjeksiyon uygulaması oldukça hassasiyet isteyen bir konudur. En ufak bir hatanın hem maddi, hem de mavi açıdan büyük kayıplara neden olacağının farkındadır. Her geçen gün gelişmekte olan teknolojinin yakın takipçisi olarak teknolojinin gerisinde kalmadan en son teknoloji ürünleriyle birlikte siz değerli müşterilerimize hizmet sağlamaktayız. Çimento enjeksiyon işi oldukça riskli ve hassas kalite isteyen bir sektördür. Sizde projelerinizi riske atmayın ve bizimle iletişime geçin. Firmamız hakkında daha kapsamlı bilgi edinebilmek için web sayfamızda yer alan online destek hattımızdan bize ulaşabilir ya da aşağıda belirtmiş olduğumuz telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

To be notified of new opportunities, sign up for our newsletters.