DIŞ CEPHE ISI YALITIMI_en-GB

DIŞ CEPHE ISI YALITIMI_en-GB

Dış cephe ısı yalıtımı kısaca ifade etmek gerekirse kışın soğuk yazın sıcak hava şartlarından koruyan ısı yalıtım uygulamaları sergilemiş olduğu performans ile 4 mevsim kalıcı çözümler sunmaktadır.

Sağlıklı, rutubetsiz ve konforlu bir yaşam alanı sağlamasının haricinde evlerinizi nem ve küften koruyarak onarım ve bakım masraflarınızı en az seviyeye indirmektedir. Dış cephe ısı yalıtım sistemleri, ısıtma ve soğutma giderlerinin yaklaşık %40-60 arasında inmesine neden olduğu enerji tasarrufu ile 3 yıl gibi kısa bir zamanda yalıtım harcamalarınızı geri kazanabilmenizi sağlar.

Dış Cephe Isı Yalıtımının Yararları Nelerdir?

  • Bina dış yüzeyinde yer alan her türlü kolon, kiriş, hatıl gibi beton arme yapı elemanlarını tam anlamıyla yalıtarak ısı köprülerinin ortaya çıkmasını engeller.
  • Binayı dış cepheden bir manto gibi sararak ana malzemede sıcaklık farkları nedeni ile meydana gelebilecek hasarları ve çatlakları önler.
  • Dış duvarlarda meydana gelen yaz ve kış sıcaklık farkları 5 oC kadar artış gösterebilmektedir. Bina dış duvarları dış ortamın bütün etkenlerinden korunmaktadır.
  • Yoğuşma riski en az seviyeye indirilir. Hem su hem de ısı yalıtımı sağlanır.
  • Tekniğe uygun bir şekilde yapılmış olan bir mantolama uygulaması yaklaşık olarak %50 ye varan bir ısı tasarrufu sağlamaktadır.
  • Mantolama yapılmış olan binalarda ısı, dengeli bir biçimde dağılma gösterdiği için hava ve yoğunlaşma akımı olmaz, bu sayede konforlu bir yaşam ortamı meydana gelmiş olur.
  • Yakıt tüketimini en az seviyeye indirdiği için çevrenin en iyi şekilde korunmasına da katkı sağlar.
  • Binanın dış duvarlarında beton içerisinde yer alan donatıları korozyona karşı koruyarak binanın ömrünü daha da uzatır.

Dış Cephe Isı Yalıtımı Yaptırmak Zorunlumu?

Dış cephe ısı yalıtımı zorunluluğu 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu 1 Ocak 2011 tarihinde yürürlüğe alınmıştır. Bu Kanuna göre 50 metrekare ve üstü olan inşaat çapına sahip olan yapılarda  Enerji Kimliği Belgesi’nin çıkartılması kanuni zorunluluk olarak gösterilmiştir. Bu kanun ısı tasarrufu ve yalıtımının yapılabilmesi için çıkartılmıştır.

Dış Cephe Isı Yalıtımı Malzemeleri Hangileridir?

Isıl kazanç ve kayıpların önüne geçilebilmesi için kullanılan, ısıl geçişlerinde direnç sağlayan özel nitelikli malzemelere ısı yalıtım malzemeleri denmektedir. Kullanım sıralarına göre;

Duvar, temel ve çatılarda; Camyünü, Taşyünü, Beyaz EPS, Karbonlu EPS, XPS, ve  Poliüretan levhalar

Kapı ve pencereler; Low-e kaplamalı ya da Solar Low-e kaplamalı cam içeren yalıtım doğramaları ve camlarıdır

Borular, hava kanalları gibi tesisat elemanlarında; Taşyünü, Camyünü, Elastomerik Kauçuk Köpüğü, Polietilen Köpüğü gibi ısı yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır.

Dış Cephe Isı Yalıtımı Fiyatları Ne Kadar?

Dış Cephe Isı Yalıtımı fiyatları için kullanılacak malzeme – marka, binanın yüksekliği, metrekare (m2), iskelenin kurulum gücüne göre, bina cephesinin giriş çıkış oranları gibi etkenler dış cephe kaplama fiyatlarında değişiklik sağlayabilmektedir.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli unsur keşif yapmadan fiyat sunan firmalardan uzak durmanızdır. Ayrıca firmamız Fawori, Capatect Dalmaçyalı, Filli Boya ve Polisan markalarının yetkili fabrika bayisi olduğu için fiyatlarımız diğer firmalara oranla daha uygundur.

To be notified of new opportunities, sign up for our newsletters.