HASARLI YAPILARDA KİMYASAL ANKRAJ_en-GB

HASARLI YAPILARDA KİMYASAL ANKRAJ_en-GB

Hasarlı Yapılarda Kimyasal Ankraj

Eski yapıların güçlendirilme işlemi olan kimyasal ankraj, betona sonradan yapılan ankraj türüdür. Onarım ve restorasyon işlemlerinde kullanılmakta olup, kullanılan kimyasalın dayanımı niteliğine göre değişmektedir. Kullanılan kimyasalın betona ve çeliğe yapışma dayanımı ve diğer özellikleri ankraj performansını etkiler.

Hasarlı veya eski binalar kimyasal ankraj uygulaması ile güçlendirilmekte, sadece bina onarımı ve güçlendirmesi için değil, merdiven ve korkuluk betonlarında demir filizi eklenmesi için de uygulanmaktadır.

Hasarlı Yapılarda Kimyasal Ankraj Nedir?

 

Hasarlı yapıların yeni betonla kaynaştırılarak güçlendirilmesi işlemidir. Son teknoloji bir uygulama olup alanında uzman operasyon ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Demirin betonla kaynaştığı ankraj işlemi ile hasarlı binalar güçlenmekte, eski ve yeni betonun birbiri ile kaynaşması sağlamaktadır. Hasarlı binaya perde halinde yeni beton eklentisi uygulanır ve hasarlı binanın beton dayanıklılığı böylece arttırılır.

Hasarlı Yapılarda Kimyasal Ankraj Nasıl Yapılır?

Hasarlı binaların onarımı ve güçlendirilmesi için kimyasal ankraj uygulaması yapılır. Öncelikle yapı gezilip incelenir, hasarlar ve mevcut durum gözden geçirilir. Örnekleme yapılarak yapıdaki hasar tipi ve dağılımı tespit edilir. Zemin etüdü sonrası temel ve zemin durumu, taşıma gücü, zemin profili ve yapı kalitesi ile ilgili veriler toparlanır. Sertleşmiş betonda açılan deliğe yapılan bir bağ tipi ankrajlar olup beton güç tükenmesine ulaşmadan yapılmalıdır.

Beton kesme veya delme yöntemlerinden farklı olan kimyasal ankraj, betonda açılan deliklere kimyasal dübel karışımının ilave edildiği bir işlemdir. Son derece dayanıklı olan kimyasal dübel karışımına demir filizinin yapışması sağlanır. Demir filizi deliğe yapıştığında filiz ekimi işlemi tamamlanmış olur. Kısa sürede donan demir filizi, hasarlı binanın güçlendirilmesi ve onarımı için o bölgeye ek uygulama yapılmasını sağlar.

Güçlendirilecek betona açılan deliğe epoksi reçinesi veya muadil bir kimyasal malzeme dökülür. Böylece eski betonla yeni betonun kaynaşması sağlanarak hasarlı yapıların onarımı ve güçlendirilmesi sağlanır.

Hasarlı Yapılara Kimyasal Ankraj Uygulaması

Hasarlı binalarınızı son teknoloji kimyasal ankraj uygulamaları ile yeni binalar kadar dayanıklı hale gelmesini sağlayan firmamız, ankraj uygulaması için güvenle başvuracağınız bir firmadır. Binanın ayakta durma süresini arttıran ankraj uygulamaları ile firmamız, hasarlı bina ve yapılara uyguladığı kimyasal ankraj işleminde tecrübelidir. Mekanik dübele en doğru tork uygulamasından yeterli tork uygulamasına, delim çapı, rot ve donatı tipinden kullanılacak malzeme miktarına kadar kimyasal ankraj uygulamasında her aşamada deneyimli olan firmamız aradığınız adrestir. Delim mesafesinin doğru yapıldığı, ortama göre özel kimyasalların kullanıldığı, yapıya uygun en doğru paslanmazlık tiplerinin seçildiği firmamız, kaliteli ve güvenilir kimyasal ankraj uygulamaları ile sektörde lider firmadır.

Kimyasal Ankraj Avantajları Nelerdir?

Hasarlı bir binanın tekrar kullanılabilir hale gelmesinde önemli rol oynayan kimyasal ankraj, eski ve hasarlı binaların onarılıp güçlendirilmesi için uygulanan bir yöntemdir. Burgulu çelik çubukların kullanıldığı kimyasal ve harçlı ankrajla firmamız profesyonel çözümler sunar.

Eski binaların bakım, onarım ve yenileme sürecinde başvurulan kimyasal ankrajın deneyimli bir firma tarafından yapılması son derece önemlidir. Yıllardır inşaat sektöründe edindiği tecrübelerle daima müşteri memnuniyeti sağlayan firmamız, yüksek performanstan ödün vermeyen kimyasal ankraj uygulamaları ile sektörde ilk tercihler arasındadır. Çok hızlı sertleşen kimyasal ankraj harcı kullanan uzman ekibimiz, sanayi ve endüstri tesisleri ve diğer hasarlı yapıların onarımı ve güçlendirilmesinde tecrübelidir.

Paslanma ve gevşeme yapmayan, hem ekonomik hem de tasarruflu olan kimyasal ankraj uygulaması ile hasarlı binaların onarımı ve güçlendirilmesinde etkili çözümler üretilmektedir. Kimyasal ankraj uygulaması ve fiyatlarla ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

To be notified of new opportunities, sign up for our newsletters.