HİDROLİK KİREÇ ENJEKSİYON_en-GB

HİDROLİK KİREÇ ENJEKSİYON YÖNTEMLERİ İLE RESTORASYON

Genel itibari ile tarihi eser restorasyonları aşamasında kullanılmakta olan hidrolik kireç enjeksiyon sistemleri, doğal olan hidrolik kireç harçları ile hazırlanır. Asbest karışımı içinde barındırmayan, çimento, içeriğinde mikronize karbonatlar yer alan ve tarihi yapıların güçlendirilmesi için hidrolik kireç enjeksiyonu uygulaması yapıyoruz.

Kagir yapı ile meydana getirdiğimiz ve tarihi önemi oldukça büyük olan yapıtlar için tasarlanmış olan ve puzolanik kireç ile farklı mikronize karbonatlar ve çeşitli bileşenler barındıran harcı, hidrolik kireç enjeksiyon genel tanımı olarak ifade edilir. Söz konusu bileşenler, herhangi bir çözünür tuz ya da çimento içermemektedir ve alkali, klor, sülfat ya da nitrat gibi maddeler içerisinde barındırmaz. Haliyle de kullanım alanları ve etki süresi anlamında oldukça gelişmiş bir yapıya sahip olarak hizmet verilmektedir. Firmamız tarafından üretilmekte olan hidrolik kireç enjeksiyon uygulama mamulleri, sektör kapsamı altında öncü kalite ve diğer çok sayıda avantaj ile servis edilmektedir.

Doğal kireç ve hidrolik esaslı, tarihi yapılar için özel olarak tasarlanmış olan hidrolik kireç enjeksiyon punzolanik dolgular barındıran çok özel bir karışımdır. Taş, tuğla ya da almaşık duvarların yok olmuş olan taşıma kapasitelerinin tekrar kazanılması amacıyla, tarihi kâgir yapıtlarda güçlendirme ve onarım çalışmaları ve büyük boşlukların doldurulması doğrultusunda hidrolik kireç enjeksiyon hizmetleri sağlamaktayız.

UYGULANMA ALANLARI

Almaşık yapıya sahip olan tuğla ya da duvarların ve taş duvarların taşıma mukavemeti kaybolmaya başlaması halinde, yok olan taşıma kapasitesini tekrardan elde edebilmek için hidrolik kireç enjeksiyonları kullanılmaktadır. Bunun yanında aynı şekilde firmamızdan temin edebileceğiniz bu ürünler sayesinde tarihi yapıya ve görünüme sahip olan kâgirlerin güçlendirme ve onarımı işlemleri de sağlanabilmektedir.

Kağır kubbeleri ya da tonoz kubbeleri kapsamı altında görülen çatlak ve benzeri deformitelerin onarımı işlemleri için de aynı şekilde hidrolik kireç enjeksiyonunun en kaliteli türlerin firmamız vasıtası ile sahip olabilir ve garantili bir biçimde onarım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sülfatlı alanda yer alan duvarlarda, büyük boşlukların doldurulması için ve farklı onarımlar ile güçlendirme işlemlerinde, söz konusu malzemenin kalıcı ve etkili çözümler sunduğunu da ifade edebiliriz.

Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Söz konusu hidrolik kireç enjeksiyon malzemelerimizin uygulanması, türev ürünler göz önünde bulundurularak yapılan testler kapsamında en basit uygulamaya sahip malzemeler olarak kayıt altına alınmıştır. Bunun yanında ince iğneler, düşük basınçlı pompalar ya da şırınga tipi materyaller kullanılarak kolay bir şekilde ve son derece etkili bir biçimde ilgili alana enjekte edilmekte ve bu yönde de onarım veya güçlendirme işlemi tamamlanmaktadır. Yapışma dayanımı oldukça yüksek olan bu ürün, sülfat içeren bölgelerde de kullanılma özelliği ile öne plana çıkmaktadır.

Zararlı genleşme ve benzeri deformitelere yol açan plastik yapılardaki rötreyi engelleyici özelliklere sahip olarak kontrollü bir şekilde genleşme de sağlar. Hatta duvarda mevcut olan nem geçirgenlik özelliğine hiçbir şekilde bir zarar gelmeden tuğla, taş, tüf malzemeler ile de optimum seviyede uyum sağlayabilmektedir.

Firmamız aracılığı ile elde sahip olabileceğiniz bu ürün, bağımsız araştırma laboratuvarı tarafından test edilen ürünler arasında yer alarak her zamanki gibi zirvedeki yerini, firmamız bünyesi altında korumaya devam etmektedir.

Özellikle çatlak bölgelerin onarım aşaması ve güçlendirme aşamalarında oldukça etkili olan bu sistem, firmamızın deneyimli personelleri tarafından profesyonel bir şekilde uygun koşullarla sağlanmaktadır. Uygulanması son derece kolay bir system olan hidrolik kireç enjeksiyon, asbest ve çimento içermeme avantajına da sahiptir.

To be notified of new opportunities, sign up for our newsletters.