MERDİVEN KİMYASAL ANKRAJ_en-GB

MERDİVEN KİMYASAL ANKRAJ_en-GB

KİMYASAL ANKRAJ

Kimyasal ankraj betonarme elemanları yardımı ile yeni yapısal elemanları ile beraber çalışabilecek bir iş imkanı için yapılabilecek, basit bir çözüm tekniğidir. Aslına bakacak olursak kriş, kolon, bina, beton, perde temellerinin güçlendirilmesi aşamaları gibi işlemlerde kolay bir şekilde kullanımı yapılabilir. Ayrıca endüstri ve sanayi tesislerinin;

  • Çelik konstrüksiyon alanlarında,
  • Demir Filizi ekimin işlemlerinde,
  • Dış Cephe Kaplamalarda ve Uzay Tipi Çatılarda,
  • İskele sisteminin duvara sabitlenmesi işleminde
  • İşaret, Korkuluk ya da Levha alanlarının sabitlenme işlemlerinde,
  • Aydınlatma Elemanlarının montajı işlemlerinde,
  • Koltuk ankrajlarında, Reklam pano montajlarında
  • Metro, tramvay, tren rayları gibi alanlardaki, İhtiyaç duyulmuş olan Dübelleme uygulamalarında kullanımı yapılmaktadır.

Kimyasal Ankraj asla paslanmaya maruz kalmayan, gevşemeye uğramayan, genişleme yapmayan bir özelliğe sahiptir. Tasarruflu ve ekonomik olması çok kısa bir zamanda çabuk bir şekilde çözüme ulaşılması gereken işlerde kullanılmakta olan etkili ve sağlam bir uygulamadır. En fazla tercih edilen sistemler arasında yer almaktadır.

Kimyasal ankraj işlemi

İşlem yapılırken yapılırken betonun dayanma zamanı ve döküm esnasında canlandırma işlemini sağlayabilmek için silindirler belirlenmektedir. Kimyasal ya da reçine ankrajları, reçine esaslı bir yapıştırıcı malzeme kullanılarak genellikle beton ve duvar gibi bir alt tabakaya bağlanmakta olan çelik saplamalar, ankrajlarve civatalarla ilgili bilinen bir terimlerdir. Yüksek yük uygulama işlemleri için uygun olarak, bütün durumlarda, sonuçta olarak ortaya çıkan bağ, temel malzemenin kendi kendine daha güçlü ve sistem kimyasına yapışmaya işlemine dayanırken, genleşme tipi ankrajlarda yer aldığı gibi taban malzemeye yük uygulaması yapılmaz ve bu nedenle azaltılmış merkez, kenar sabitleme ve grup sabitleme ve betonda kullanımları için oldukça ideal bir yöntemdir.

Bilinmeyen kalite ya da düşük basınç dayanıklılığı piyasada çok sayıda farklı varyasyon ve dağıtım sistemi yer almasına rağmen, tüm sistemler baz reçinesi aracılığı ile aynı temel prensipleri kullanarak çalışma sağlarlar. Kimyasal kürleme aşamasına başlayabilmek için ikinci bir bileşenin ilave edilmesi ile ile giriş yapılması gerekmektedir.

Kimyasal ankraj işlemi yapılırken beton dayanımı

Döküm esnasında alınmış olan ve bloklar ile aynı şartlar altında canlanmayı sağlayan 150×300 mm silindir numuneler belirlenmektedir. Ankraj bulonları mühendislerimizin vermiş olduğu tavsiyelere uygun bir şekilde monte edilmektedir. Kimyasal ankrajlarda, ankraj çapından 4 mm daha geniş açılmış olan delikler hava kompresörüyle iyice temizlendikten sonra epoksi yapıştırıcı delikler içine boşaltılmaya başlanır ve selülozik tinerle temizlenmiş olan ankraj çelikleri ters çevrilerek deliklere ilave edilir. Harçlı ankrajlarda hazırlanmış olan harç 50 mm çapında açılmış olan ve temizlenen deliklere ilave edilir ve ankraj çelikleri deliklere dikkatli bir şekilde yerleştirilir. Genişleyen tip mekanik ankrajlarda ise 16 mm çapında delikler açılır ve ankrajlar bu deliklere çekiç yardımı ile çakılır ve tek bilezikli tip için 100 Nm ve çift bilezikli tip için 110 Nm değerinde burkulma momenti uygulanarak ankraj bileziklerinin delik içindeki genişletilme işlemi sağlanır.

Firmamız olarak merdiven kimyasaj ankaş alanında atmış olduğumuz büyük adımlarla sektörün ilk sıralarına emin adımlarla tırmanmaya devam ediyoruz. Kimyasal ile güçlendirme işlemleri oldukça titizlik ve dikkat isteyen bir iştir. Onun için yapılabilecek en ufak bir hatanın büyük sorunlara yol açacağının farkındayız. Bu bilinçler dahilinde siz değerli müşterilerimize en iyi ve en kaliteli hizmeti sağlayabilmek tüm teknik ekibimiz ve çalışma arkadaşlarımız ile çalışmalarımıza tüm hızımızla devam etmekteyiz. Firmamız hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız belirtmiş olduğumuz telefon numarasından bizimle iletişime geçebilir, öğrenmek istediğiniz her şeyi bizden öğrenebilirsiniz.

To be notified of new opportunities, sign up for our newsletters.