PREFABRİK ENDÜSTRİYEL YAPILARDA OLUK İZOLASYONU_en-GB

PREFABRİK ENDÜSTRİYEL YAPILARDA OLUK İZOLASYONU_en-GB

Tüm yapılarda gerek duyulduğu gibi prefabrik ev ve yapılarda da su, ses ve ısı yalıtımı olmazsa olmaz faktörler arasında yer almaktadır. Çünkü yapılacak olan prefabrik evin konforu ilk olarak olarak su, ses ve ısı yalıtımından geçer.

  • Yalıtım gerekliliği bir prefabrik evin ya da herhangi bir yapı inşa ettirmeye karar verdiğiniz zaman üzerinde titizlikle durmanız gereken bir konudur.
  • Isı, ses ve su yalıtımı standartlarına uygun bir şekilde yapılmayan yalıtımlar yani kalitesiz bir biçimde uygulanmış olan sıradan izolasyonlar hali hazırda yaşanmakta olan gürültüyü, su ve ısı geçirgenliğinin önüne geçmeyecektir.
  • Bir prefabrikte su, ısı ve ses yalıtımının nasıl olması gerektiği hakkında ayrıntılı bilgi firmamızın deneyimlerinde yer almaktadır.
    Isı, ses ve su yalıtımı yapılmış olan prefabriklerin yer almış olduğu bölgenin iklim standartlarına göre uyum sağlayacak biçimde yalıtımı olması gerekmektedir.
  • Örnek verecek olursak Erzurum ve Adana’ya kıyasladığımızda aralarındaki mevsim farklarını görebilmek zor olmayacağı için uygulanacak olan yalıtım kalınlıklarının da farklı niteliklerde olması gerektiği bilinir.
  • Firmamız olarak izolasyon sistemlerinin tüm bu kaidelerini gözetleyerek yalıtım uygulamalarını yapmış olduğu için deneyimli ve yüksek derecede tercih edilen bir firma konumundadır.

Sıcak havanın dışarıya, soğuk havanın ise dışarıdan içeriye girmesini engelleyen bu izolasyon sistemleri, su geçirgenliğini önemli oranda ortadan kaldıran polyurea ile yapılmakta olan su yalıtımları gibi yalıtım yönetmeliğinde yalıtım çeşitliliğine uygun bir şekilde TSE onaylı ürünler tercih eden firmamız, gerekli olan bütün belge ve sertifikaya Türkiye’ de ilk sahip olan firmalar arasında yer almaması sebebiyle farkını ortaya koymaktadır.

Yalıtım işlerinde Kalite

Yalıtım işlemlerinin uygulanması gereken alanlardan biri olarak da prefabrik yapıların çatılarının sprey polyurea izolasyonu ile kaplanmış olması çatıların su fazlalığı ile aşınmaya maruz kalmasından dolayı oldukça önem arz etmektedir. Bunun yanında prefabrik konutlarda da diğer bütün binalarda olduğu gibi içeride ısınan hava her zaman yerden yükseğe çıkmak ister.

  • Bir fizik kuralı olarak bilinen ısınan havanın yukarı çıkması dolayısıyla tavan bölgesinde birikmeye başlayan ısı katmanı yalıtımsız olan binalarda kolay bir biçimde ısı kaybına neden olabilmektedir.
  • Bu da şu anlama gelir. Doğalgaz, elektrik ya da kömür veya odun ile ısınmayı sağlıyorsanız bu yakıt türlerini daha çok tüketmeniz gerektiği anlamına gelir.
  • Yine su yalıtımsız prefabrik konutların çatıları da su almaya maruz kalıp sık bir şekilde tamir isteyeceği için yine masraf anlamına gelmektedir.

Firmamız olarak çatılarınızda yer alan su olukları, yağmur suyu ve gizli dere taşıma sistemlerinin izolasyon sistemlerini %100 başarı seviyesiyle Camelyaf Takviyeli Polyester kaplamalar ile yapıyoruz.

Çatı yağmur oluklarının izolasyon sistemlerini yüksek dayanıklılık özelliklerini uzun yıllar devam ettirebilen Polyester ile kaplayarak su izolasyon sisteminde de kesin çözüm sağlamaktayız.

Alanında tek izolasyon malzemesi olarak boy gösteren CTP Polyester kaplama, manuel olarak kaplandığı için, bitümlü kaplamalar, sprey uygulamaları ve sürme izolasyon malzemelerine göre daha dayanıklı ve sağlamdır.

Diğer izolasyon çeşitleri gibi paslanma, çürüme, güneş ışınlarından dolayı özelliğini kaybetme gibi durumlar söz konusu değildir. Soğuk hava akımlarına karşı oldukça dayanıklıdır.

CTP kaplamanın en büyük özellikleri arasında, polyesterin yer almış olduğu reaksiyon ile sıvı halden katı hale dönüşme işlemidir. Reaksiyon bir kere meydana gelir ve geriye dönüşümü kesinlikle yoktur. CTP Polyester Kaplama; su giderleri, binalarda çatı olukları, galvaniz yüzeylerde tam yalıtım sağlayabilmek için uzun yıllar özelliğini devam ettirebilen sağlam yüzeyler meydana getirmektedir.

To be notified of new opportunities, sign up for our newsletters.