SES YALITIM_en-GB

SES YALITIM_en-GB

Ses Yalıtımı

Yaşam alanlarının, üretimle yan yana çalışan ofis alanlarının ve havalimanlarına yakın alanların en büyük sorunlarından biri ses yalıtım problemidir. Gürültü kirliliğinden kurtulmanın en etkili yolu ise ses yalıtımıdır. Yüksek seslerin verdiği rahatsızlık ve insan sağlığına olan olumsuz etkileri, firmamız tarafından yalıtım materyalleri kullanılarak yapılan ses yalıtım uygulamaları ile giderilmektedir. İstenmeyen ses problemlerini ortadan kaldıran etkili bir ses yalıtımı için firmamızla iletişime geçebilir, bulunduğunuz mekânı ses kirliliğinden arınmış huzurlu bir ortama dönüştürebilirsiniz.

Ses yalıtımı, uygulandığı alana göre isimlendirilmekte olup belli başlı ses yalıtım uygulamaları şunlardır.

  • Duvar Ses Yalıtımı
  • Tavan Ses Yalıtımı
  • Zemin Ses Yalıtımı

Akustik ses yalıtımından sinema ve ofis ses yalıtımına, müzik odası ve stüdyo ses yalıtımından cafe, bar, hastane, okul ve binalarda ses yalıtımına kadar firmamız her mekânda ses yalıtım uygulamaları yapmaktadır.

 

Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Ses yalıtımında ortamdaki rahatsız edici sesleri yok etmek için doğru izolasyon malzemesinin kullanılması son derece önemlidir. Aksi takdirde yeterli ses yalıtımı sağlanamayacak, rahatsız edici sesler tamamen yok olmayacaktır. Ses yalıtımında köpük, tuğla veya strafor kullanmak ses yalıtımı için yeterli değildir. Profesyonel bir destek alınmalı, ses yalıtımında tecrübeli firmalara danışılmalıdır.

Firmamızın deneyimli ekibi tarafından yapılan ses yalıtımında uygulama yapılacak alana göre farklı yalıtım malzemeleri kullanılmakta, duvar, tavan ve zemin ses yalıtımı ile her ortamda rahatsız edici sesler yok olmaktadır.

Duvar Ses Yalıtımı

 Duvar ses yalıtımında iki daire veya bölme arasındaki duvar elemanları üzerine sesin yutulmasını sağlayan ses yalıtım malzemeleri uygulanır. Profiller arasına veya duvara doğrudan yapıştırılan yalıtım malzemesi üzerine ikinci bir yüzey kaplama malzemesi uygulanarak ses yalıtımı sağlanır. Ses yalıtım süngeri, kauçuk epdm, süngerpan veya basotect melamin gibi ses yutucu materyaller kullanılır. Komşu daireden gelen sesler duvar ses yalıtım uygulaması ile ortadan kaldırılır.

Tavan Ses Yalıtımı

Üst kattan veya alt kattan gelen sesleri engelleyen tavan ses yalıtımı; süngerpan, pvc ses bariyeri ve epdm ses bariyeri gibi ses yalıtım malzemeleri kullanılarak yapılır. Kuru ve temiz tavan yüzeyine solid bazlı sıvı yapıştırıcı kullanılarak kalın ve yüksek yoğunlukta süngerpan yapıştırılır. Önemli olan kullanılan ses yalıtım malzemesinin yeterli kalınlıkta ve boşluk kalmayacak şekilde uygulanmasıdır. Yapıştırma yapılacak alanın kuru ve temiz olması önemlidir. Süngerpan yapıştırıldıktan sona çelik veya karkas profil kullanılarak boşluk bırakılır. Profil üzerine kauçuk ses yalıtım bandı uygulanarak üzerine alçıpan kaplama yapılır. Epdm ses bariyeri uygulanır ve son aşama olarak alçıpan kaplama yapılır. 

Zemin Ses Yalıtımı

Alt kattakilerin aşağı giden sesten rahatsız olması durumunda alt kattakiler tavan izolasyonu yaptırabilir veya üst katta olanlar zemin ses yalıtımı ile alt kata ses geçişini engelleyebilir. Alt kata giden ses ve gürültüyü engellemede şap ya da parke altına yapılan yalıtım uygulamalarıdır. Makine veya cihaz benzeri ses kaynaklarının çıkardığı sesler titreşim kaynaklı ses türüdür. Topuklu ayakkabı sesi de örnek olup oldukça rahatsız edicidir. Zemin ses yalıtımı ile titreşim kaynaklı sesler önlenmekte, zemin yer döşemesi ile rahatsız edici seslerin geçişi engellenmektedir.

Şap altı ve parke altı ses izolasyon uygulamaları ile firmamız, küçük, orta ve ileri seviye zemin ses yalıtım hizmetleri ile sektörde adını duyurmaktadır. Sağdan, soldan, yukarıdan veya aşağıdan gelen sesler sizi rahatsız ediyor, verimliliğinizi düşürüyor veya yaşam kalitenizi olumsuz etkiliyorsa, profesyonel bir ses yalıtımı için firmamızla iletişime geçin. Alanında uzman ekibi ile firmamız en hesaplı fiyatlarla kaliteli ve güvenilir bir ses yalıtımı hizmeti alacağınız kurumsal bir firmadır.

To be notified of new opportunities, sign up for our newsletters.